dr erman sever

Op. Dr. Erman Sever

Medikal Direktör

Medikal Direktörümüz Dr Erman Sever, 1981 yılında Sakarya’da doğdu. 1991 yılında Mustafa Kemal Paşa İlkokulu’ndan, 1999 yılında Sakarya Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Türkiye Üniversite Giriş Sınavı olarak da bilinen ÖSS sınavında 1005. oldu. Dr. Erman, 1999 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gördü. 2005 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve TUS Tıpta Uzmanlık Giriş sınavında 141. oldu. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında araştırma asistanlığına başladı ve 2011 yılında uzman oldu.

Dr. Erman, 5 yıl Sakarya Doğumevi’nde, 2 yıl da Sakarya Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde uzman olarak çalıştı. 2017 yılında özel bir hastane olan Adatip Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum bölüm şefi olarak görev yaptı. İstanbul Amerikan Hastanesi’nde tüp bebek sertifikasyon eğitimini başarıyla tamamlayan Dr Erman, Tüp Bebek Uzmanı oldu.

2019 yılından itibaren, Dr. Halil İbrahim Tekin ile birlikte, Kuzey Kıbrıs’ın Gazimağusa şehrindeki Crown Ivf Tüp Bebek Kliniği’nde görev yaptı. 2021 yılında Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi’nin Tıbbi Direktörü olan Dr Erman Sever, yıllardır çiftlerin bebek sahibi olmaları için ara vermeden çalışmalarını sürdürmektedir. En ileri teknoloji ile donanımlanan embriyoloji laboratuvarımız, dünya standartlarında başarı oranlarına sahiptir.
Uluslararası belgelendirmelerle akredite olan merkezimizin hizmet kalitesi onaylanmıştır.