kıbrıs tüp bebek merkezi , tüp bebek tedavisinde prp
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 542 866 60 04
+90 548 878 60 01
numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisinde PRP

Kıbrıs PRP işlemi için

PRP: İngilizce karşılığı Platellete rich plasma yani  trombositten zengin plazma anlamına gelen bu kelimeyi son yıllarda tüp bebek tedavisinde de sıklıkla duymaya başladık. İlk önce hastanın kanı alınıp santrifüj edildikten sonra trombositten zengin kısmı ayrıştırılır. Bu trombositten zengin plazma enjekte edildiği bölgede büyüme faktörlerini ve sitokinleri aktive ederek doku iyileşmesini hızlandırmaktadır. İlk başlarda saç dökülmesi, tendon yaralanmaları, ameliyat sonrası onarım, kireçlenme, eklem rahatsızlıkları, cildi gençleştirmesi gibi endikasyonlarla uygulanan PRP tedavisi son yıllarda tüp bebek tedavisinde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

Tüp Bebek Tedavisinde PRP

Hastadan alınan kanın trombositten zengin kısmının ayrıştırılmasından sonra tıbbi gereksinime göre yumurtalık ya da rahim duvarına PRP uygulaması yapılabilir. Yumurtalık rezervi azalmış hastaların her iki yumurtalığına transvajinal ultrasonografi rehberliğinde PRP uygulaması yapıldıktan 2 ya da 3 ay sonra başlanan tüp bebek tedavisinde daha yüksek sayı ve kalitede yumurta elde edildiği birçok bilimsel yayında belirtilmiştir. Ayrıca rahim duvarı yeterli kalınlığa gelmeyen, tekrarlayan başarısızlığı olan hastalarda rahim içi boşluğa PRP uygulaması yapılan durumlarda pozitif sonuçlar getirdiğini öngören birçok yurtdışı kaynaklı makale bulunmaktadır. Bizim klinik tecrübemize göre de düşük ovaryen rezervi olan PRP yapılmasa klasik tüp bebek tedavisiyle gebelik beklemediğimiz bir çok hastada gebelik elde ettik. Tüp bebekte PRP uygulaması henüz geniş vaka serileriyle bilimsel faydası desteklenmemiş daha çok araştırma gerektiren bir tedavidir. Ancak yumurtalık rezervi çok azalmış hastalarda yumurta donasyonuna karar vermeden önce son aşama olarak görülmektedir. Bu bilgiler ışığında Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi olarak PRP yöntemini en ileri teknoloji cihazlar yardımıyla doğru zamanda ve doğru teknikle uyguluyoruz.

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs