kıbrıs tüp bebek merkezi , tüp bebek tedavisinde prp
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 878 60 01
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Tüp Bebek Tedavisinde PRP

Tüp Bebek Tedavisinde PRP: Doğal Bir Destek

Tüp bebek tedavisi, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için umut dolu bir süreçtir. Ancak, bazı durumlarda bu süreçte çeşitli zorluklarla karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle, tüp bebek tedavisinde kullanılan yöntemlerin ve teknolojilerin sürekli olarak geliştirilmesi önem taşır.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE PRP: Yenilikçi, Deneysel Bir Yöntem

PRP, kanın içerisinde bulunan ve hücre yenilenmesini sağlayan plazma içindeki trombosit adı verilen hücrelerin zenginleştirilmiş bir formudur. Bu tedavi yöntemi, vücuttaki yaraların iyileşmesini hızlandırmak, doku onarımını desteklemek ve hücrelerin daha sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlamak amacıyla kullanılır. Aynı zamanda, PRP’nin büyüme faktörleri içermesi, hücre çoğalmasını uyararak doku iyileşmesini desteklemesi beklenir.

Tüp Bebek Tedavisinde PRP’nin Rolü

Tüp bebek tedavisi sürecinde, PRP’nin özellikle implantasyon aşamasında kullanılmasıyla ilgili birçok çalışma yapılmıştır. İmplantasyon, embriyonun rahme yerleştirilmesi aşamasıdır ve bu aşamada endometrium kalitesi önemlidir. PRP nin endometrium dokusunu güçlendirerek, implantasyon başarısını artırdığına dair, deneysel çalışmalar yapılmaktadır. Henüz başarısı kanıtlanmamıştır.

Gebeliğin başarıyla devam etme olasılığını arttırdığına dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır.

PRP’nin tüp bebek tedavisinde kullanılmasının bir diğer sebebi de yumurta ve sperm kalitesini artırdığına dair araştırmalar yapılmasıdır. Çiftlerin doğal yollarla gebe kalamadıkları durumlarda, PRP’nin bu hücrelerin kalitesini arttırdığına dair çalışmalar uzun yıllardır sürmektedir. Henüz deneysel aşamadadır.

Tüp Bebek Tedavisinde PRP Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

Tüp bebek tedavisinde PRP uygulaması, genellikle embriyonun transferi öncesi gerçekleştirilir. PRP, hastanın kendi kanından elde edilen bir maddedir. İşlem, hastadan alınan bir kan örneğinin özel bir santrifüj cihazında işlenmesiyle gerçekleştirilir. Bu işlem sonucunda, kanın plazma kısmında bulunan trombosit sayısı artar, bu da PRP’nin zenginleştirilmiş bir formunu oluşturur. Elde edilen PRP rahmin iç kısmına enjekte edilir. Bu uygulama, genellikle minimal invaziv bir yöntemdir ve hastalar tarafından kolaylıkla tolere edilir.

 

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs