kıbrıs tüp bebek merkezi , sitoplazma nakli
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 878 60 01
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Sitoplazma Nakli

Sitoplazma nakli, sağlıklı üreme potansiyeli yüksek yumurtaların hücre içi içeriğinin aspire edilmesi ve döllenme öncesi anne adayının yumurtasına enjekte edilmesi işlemidir.

Bu benzersiz teknoloji, yumurta kalitesinin arttırılmasında önemli bir rol oynayarak tüp bebek başarı oranlarını önemli ölçüde arttırır.  Bilimsel araştırmalar, sağlıklı sitoplazmanın nakliyle yumurta hücrelerinin gençleşerek, üreme potansiyellerinin en üst düzeye çıktığını gösteriyor.

Sitoplazma nakli modern tıbbın sunduğu, en etkili ve öncü yöntemlerden biri olarak, çiftlere umut verici bir çözüm sunuyor.

Bilim dünyasının geleceğine ışık tutan sitoplazma nakli, özellikle kendi yumurtaları ile gebelik elde etme hedefinde olan ileri yaş veya yumurta rezervi azalmış tüm kadınlar için bir dönüm noktasıdır.

İleri yaşla birlikte yumurta kalitesindeki düşüş, doğal üreme yeteneğini etkileyebilir. Ancak, sitoplazma nakli ile sağlıklı sitoplazmanın transferi, bu durumu iyileştirerek, gebelik oranlarını yüksek oranda arttırmaktadır.

Sitoplazma nakli aynı zamanda tekrarlayan başarısız IVF denemelerinin ardında yatan hücresel düzeydeki sorunları düzelterek, özellikle ileri yaş çiftlerde sağlıklı gebelik şansını arttıran çok etkili bir teknolojidir.

Sitoplazma naklinin bir diğer avantajı da genetik bozuklukları düzeltme potansiyeline sahip olmasıdır. Hasar görmüş mitokondrilerin, sağlıklı bir hücreden alınan sitoplazma ile değiştirilmesi, genetik geçişli hastalıkların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Sitoplazma başta mitokondri olmak üzere ribozom, golgi cisimciği gibi yardımcı organeller içerir. Mitokondrinin içerdiği mRNA sitoplazma naklinin anne adayının yumurtasında genetik değişiklik yaptığını düşündürmüştür. Ancak bu doğru değildir. Anne adayının yumurtasının genetik içeriği çekirdekte saklıdır ve sabittir,değişmez.

Kıbrıs’ta Sitoplazma nakli ile Tüp Bebek tedavisi Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi, Dr Erman Sever’in kişiye özel tedavi planı ve en son teknolojik donanımlara sahip embriyoloji labaratuvarımızda, kıdemli embriyologlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ayrıca Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi ekibi ve Dr Erman Sever,

Sitoplazma Nakli ile Tüp Bebek Tedavisini Kıbrıs’ta ilk uygulayan ve halen en yüksek vaka sayısı ile en deneyimli merkez olarak öncülük etmektedir.

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs