kıbrıs tüp bebek merkezi , yumurta dondurma
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 878 60 01
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Yumurta Dondurma Tedavi Süreci

Yumurta dondurma tedavisi, kadınların doğurganlık potansiyellerini korumak veya ileri yaşta anne olma şanslarını artırmak için başvurdukları bir yöntemdir. Bu tedavi, yumurtalıklardan yumurtaların alınarak dondurulması ve daha sonra kullanılmak üzere saklanmasıdır.

Kadının tıbbi geçmişi değerlendirilir, yumurta rezervi kontrol edilir ve tedavi süreci hakkında detaylı bilgi verilir. Bu aşamada kadının yaşına, yumurtalık rezervine ve sağlık durumuna göre tedavi planı belirlenir.

  • Doğurganlık rezervlerini koruyarak, ileri yaşta anne olma planı olan kadınlar,
  • Özellikle Kemoterapi ve Radyoterapi tedavileri öncesinde, yumurtalarını korumak isteyen kadınlar
  • Sosyo-ekonomik nedenlerden anne olmayı erteleyen, istediği zamanda anne olma özgürlüğü isteyen kadınlar
  • Ayrıca genetik hastalık öyküsü bulunan kadınlar, bu hastalıkların nesiller boyu geçmesini engellemek için yumurta dondurma yöntemine başvurabilirler. Dondurulan yumurtalar, genetik testlerle incelenerek sağlıklı embriyoların seçilmesine ve genetik hastalık riskinin azaltılmasına yardımcı olur.
  • Anne olmak isteyen bekar kadınlar
  • Daha önce doğurganlık zorlukları yaşamış kadınlar, ilerideki gebelik şanslarını artırmak için yumurta dondurabilirler.

Tedavinin ilk aşamasına, hastadan rutin tetkikler istenerek başlanır.

Kadının, adet döneminin genellikle 2-4. gününde yumurtalarının olgunlaşması için iğne yapılarak ön tedaviye başlanılır. Bu ön tedavi için hastanın burada olması gerekmemektedir. Bulunduğu bölgede tercihen tüp bebek bilgisi olan bir hekim ile bizim takibimizde olabilir. Eğer hasta tercih ederse takip sürecini baştan sona merkezimizde de yapabilir.

Ortalama 10-12 gün içinde yumurtalar hedeflenen olgunluğa ulaştığında yumurta toplama işlemi için randevusu ayarlanır.  Yumurtaların çatlaması için bizim belirleyeceğimiz saatte iğnesi yapılarak, bu uygulamadan yaklaşık 36 saat sonra yumurtalar anestezi altında toplanır. Yumurta toplama sırasında verilen anestezi ameliyat anestezisi değil, hastanın ağrı duymaması için yapılan derin sedasyon dediğimiz uyku halidir. Bu anestezinin süresi, toplanacak yumurta sayısına göre, sadece 10-15 dakika süreceğinden, anne adayı hiçbir sıkıntı yaşamamaktadır.

Yumurta toplama günü, seçilen en iyi kalitedeki yumurtaların dondurulmasıyla tedavi tamamlanır.

Kliniğimiz, tüm departmanlarında çalışan tecrübeli ve referanslı ekibi ile öne çıkmaktadır. En son teknolojiyi ve güncel tedavileri takip ederek uzun yıllardır etik ve kaliteli hizmet vermektedir.

Ulaşım ve konaklama süreçlerinde de hastalarımıza destek olmaktayız. Hasta ulaşım, konaklama ve taksi süreçlerini kendi imkanları ile organize edebilir. Eğer isterse tüm bu hizmetleri biz hasta adına otellerin bize sağladığı özel indirimlerden faydalanarak organize edebilmekteyiz.

Sağlıkla Kalın

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek ekibi

 

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs