kıbrıs tüp bebek merkezi , cinsiyet belirleme
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 878 60 01
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Cinsiyet Belirleme

Tüp Bebek Cinsiyet Belirleme

Cinsiyet belirleme işlemi tüp bebek yaptırmayı gerekli kılmaktadır. Cinsiyet belirleme işleminin başarı ihtimali %100 dür. Tüp bebek işleminden tek farkı anne adayının rahmine transfer edilecek embriyoların transfer öncesi genetik laboratuvarlarda kromozomal açıdan analiz edilip (PGD) sonrasında transfer yapılmasıdır. Bu yapılan kromozomal analiz (PGD), sağlıklı embriyonun(ceninin) transfer öncesi tespit edilerek Trizomi 13 (Patau sendromu), Trizomi 18 (Edwards sendromu), Trizomi 21 (Down sendromu), XXY (Kleinefelter sendromu), X0 (Turner Sendromu) gibi en sık görülen kromozomal bozuklukların doğacak bebekte görülme ihtimalini ortadan kaldırır. Böylelikle tüp bebek başarı oranı arttırılarak, sağlıklı ve istenen cinsiyette bebeklerin dünyaya gelmesi sağlanmış olur. Buradaki hassas nokta embriyoların analiz edileceği genetik laboratuvarın etkin ve verimli bir işleyişe sahip olmasıdır.

Kıbrıs Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer

Uzman doktorlarımızın muayenesinden sonra çiftin üreme kapasitesi ve genel sağlık durumu değerlendirilir. Bu değerlendirme neticesinde gereksinim duyulan işlem ve tedavi protokolü belirlenir. Örneğin anne adayının yumurta rezervi yeterliyse yani yumurta toplama işlemi yapılacaksa bulunduğu ülkede bizim önerdiğimiz tedavi protokolüne uygun şekilde basit cilt altı ağrısız iğnelerle tedaviye başlanır ve yumurta toplama zamanı (yaklaşık 12-13 gün sonra) hastamız eşiyle veya partneriyle birlikte Kıbrıs’a gelir. Yumurta toplama günü baba adayından da sperm alınır ve döllenme sağlanır. Döllenen yumurtalar yani embriyolar 5 gün sonra anne adayının rahmine transfer edilir. Yani Kıbrıs’ta yaklaşık 5-6 günlük bir kalış süresi gerektirir. Bu süre tedavi tipine göre bazen 1-2 gün olabilmektedir. Toplam tedavi süresi yaklaşık 19 gündür.

Eğer hastaya yumurta donasyonu uygulanacaksa, bulunduğu ülkede şayet adet görüyorsa adetin ikinci günü, görmüyorsa istenen uygun zamanda ağızdan kullanılan östrojen hormonu içeren tabletlerle rahim duvarı hazırlığına başlanır. Bağışçının yumurta toplama günü (yaklaşık 14 gün sonra) baba adayının günü birlik olsa dahi Kıbrıs’a gelip sperm vermesi ve transfer günü (yaklaşık 19.gün) anne adayının günü birlik dahi olsa Kıbrıs’a gelmesi yeterlidir. Yumurta donasyonu klasik tüp bebeğe kıyasla daha basit bir tedavi süreci içermektedir. Kıbrıs’ta kalış süreleri daha kısadır. Öte yandan  yumurta geliştirme tedavisi  gerektirmediğinden iğnesiz, yumurta toplama işlemi yapılmadığından non-invaziv (girişimsel olmayan) bir tedavi şeklidir.

Embriyo donasyonunda baba adayının Kıbrıs’a gelmesi şart değildir. Günü birlik dahi olsa anne adayının transfer günü Kıbrıs’a gelip gitmesi yeterlidir. Burada ne anne adayından ne de baba adayından üreme hücresi alınmadığından çok daha basit bir tedavi süreci içermektedir. Anne adayının bulunduğu ülkede ağızdan kullanılan östrojen hormonu içeren tabletlerle rahim duvarı hazırlığı yapması yeterlidir.

Sperm donasyonunda da baba adayının Kıbrıs’a gelmesi şart değildir. Anne adayına yumurta toplama işlemi yapılacağından Kıbrıs’ta 5-6 günlük bir süre kalması uygun olacaktır.

Hastalarımız havalimanına indiği andan ülkelerine dönüş için havalimanına gidene dek tüm organizasyonu ekibimizle sağlıyoruz ve sizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz. Otelden hastanemize ulaşım muayene program saatlerine göre yine ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. Otel rezervasyonları tecrübeli koordinatörlerimiz tarafından sizinle alternatifler paylaşılarak yapılmaktadır.

Bebek sahibi olma hayalinizi birlikte gerçekleştirelim

Tüp Bebek Tedavisi Kıbrıs

Doktorumuz Op.Dr. Erman SEVER ve ekibi çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin doğum sonrası yaşadıkları o büyük mutlulukta pay sahibi olabilmek  için çalışmaktadırlar. Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi kurulduğu günden beri bilimsel verileri takip eden tıbbi ekibi ve güncel teknolojik aletlerle donatılmış tedavi üniteleriyle başarı odaklı tedavi hizmetini amaçlamaktadır. Kuzey Kıbrıs Avrupa’dan tüp bebek tedavisi için yurtdışına seyahat eden hastaların tercih ettiği İspanya’dan sonra ikinci ülkedir. Bu itibarın ana paydaşlarından biri olarak Kuzey Kıbrıs’ta Tüp Bebek Merkezi işletmenin sorumluluklarını ciddiyetle yerine getirmeye devam edeceğiz. Bizim parolamız hep hasta memnuniyeti olacaktır. Yüksek başarı oranımız ve tam donanımlı multidisipliner hastanemizde verdiğimiz konforlu hizmetimizle sizleri Kuzey Kıbrıs’ın güzel kenti Gazi Mağusa’ya bekliyoruz. Gelin bu heyecanlı ve mutlu süreci birlikte yaşayalım.

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs