ngs
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 878 60 01
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

NGS (Kapsamlı Kromozomal Tarama)

NGS (Next Generation Sequencing)

NGS yani yeni nesil dizileme olarak adlandırılan bu genetik tanı testi, embriyolarda kapsamlı kromozom taraması yapabilmemizi sağlayan, 46 kromozomun tamamını tarayan bir genetik analiz teknolojisidir. Diğer yöntemlerden ayıran özelliği ise Embriyoyu oluşturan tüm kromozomlar kapsamlı olarak incelenebilmektedir.

NGS ile embriyolar hızlı ve etkin bir şekilde taranır ve kromozom düzeyindeki genetik problemler, gebelik öncesinde tespit edilir.

Tüp bebek tedavilerinde elde edilen embriyoların rahme başarıyla transfer edilmesine karşın sağlıklı gebelik elde edilememesinin en önemli nedenlerinden biri, embriyolarda oluşan kromozom bozukluklarıdır.

Özellikle

* 38 yaş üstü anne adayları,

*Tekrarlayan gebelik kayıpları,

*Tekrarlayan Tüp Bebek başarısızlıkları,

*Anne ve baba adayının kromozom sayısında tespit edilen problemlerde (bazı delesyon ve duplikasyonlar)

Yumurta toplama günü yada mikroenjeksiyon yapılacağı gün, baba adayından alınan sperm hücreleri, yumurtaların içine mikroenjeksiyon tekniğiyle enjekte edilir. Döllenen yumurtalar laboratuvar ortamında takip edilir ve embriyolar 5 gün kadar laboratuvarda izlenir. 5. Yada 6. Gün Blastosist aşamasına gelmiş embriyoların yalnızca trofektoderm hücrelerinden 5–6 hücre alınarak, iç hücre kitlesine dokunulmazBiyopsi ile alınan hücre sayısı arttığı için genetik incelemede tanı koyma şansı NGS de yüksektir.

NGS taraması için biyopsi alınan embriyolar aynı gün dondurularak saklanır. Tarama süresi yaklaşık olarak 2-3 haftadır. Anne adayı transfer işlemi için hazırlanmasına, NGS sonucu geldikten sonraki adeti ile başlanır. Hasta transfer için hazır olduğunda dondurulan embriyolardan transfer için uygun olanlar seçilir ve   seçilen embriyonun anne adayının rahmine nakli ile tedavimiz tamamlanır. Eğer Hastanın kalan sağlıklı embriyosu var ise yine dondurulup saklanmaya devam edilir.

Hastanemizde NGS işlemi, deneyimli embriyologlarımız ve genetik ekibimiz tarafından dış labaratuvarlara gönderilmeden, kliniğimiz bünyesindeki son teknoloji NGS cihazımız ile yapılmaktadır.

Sağlıkla Kalın

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs