Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 542 866 60 04
+90 548 878 60 01
numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Embriyo Donasyonu Tedavi Süresi

Embriyo donasyonu; donörlerden sperm ve yumurta hücrelerinin alınarak, laboratuvar ortamında döllenmesi, sonrasında anne adayının rahim içine transfer edilerek gebelik elde edilmesidir.

*Çiftin kendi yumurta ve sperminin gebe kalmaya ve tüp bebek denemesine uygun olmadığı durumlarda,

*Hiçbir şekilde kadından yumurta ve erkekten sperm elde edilemeyen çiftlere,

*Genetik hastalığı olup hiçbir şekilde sağlıklı çocuk doğma ihtimalinin bulunmadığı çiftlere,

*Defalarca denenmesine rağmen kendi yumurta ve spermiyle kaliteli embriyo gelişmeyen ve gebelik şansı olmayan çiftlere,

*Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemeleri olan çiftlere uygulanabilir.

Tedaviye başlamadan önce yapılması gereken rutin tetkikler hakkında size detaylı bilgi verilir. Tetkikleriniz, doktorumuz tarafından değerlendirildikten sonra size özel bir tedavi planlanır.

Embriyo transferi yapılacak olan anne adayının rahminin transfere uygun hale gelebilmesi için adet görüyorsa adetin 2. veya 3. günü, adet görmüyorsa tedavi programına uygun olarak belirlenen bir günde rahim içini geliştirici-kalınlaştırıcı hap veya bant tedavisine başlanır. Bu tedavi yaklaşık 2 hafta boyunca devam eder. Bu süre zarfında hastadan rahim kalınlığının ultrason ile takibi ve bazı hormon testleri istenmektedir.

Yumurta ve sperm vericileri anne ve baba adaylarının fiziksel özelliklerine uygun olarak belirlenmektedir. Donörün yumurtaları hazır duruma geldiğinde, yumurta toplama günü planlanır ve yine aynı gün baba adayına uygun seçtiğiniz sertifikalı spermle mikroenjeksiyon işlemi yapılır. Embriyoların gelişim durumuna göre transferiniz planlanır. Bu arada transfer için uygun ilaçlar ve zaman planı yapıldıktan sonra transfer günü belirlenir. Transfer günü, laboratuvar ortamında gelişen embriyolar, anne adayının rahmine yerleştirilir.

Bu işlemde sadece transfer için merkezimize gelmeniz ve transfer için 1 gün KKTC’de kalmanız yeterli olacaktır.

Transfer işleminin gerçekleşeceği gün, hastanemizde randevunuz planlanır. Transfer için anestezi almanıza gerek yoktur. İşlem tamamlandıktan sonra kullanmanız gereken ilaçlar düzenlenerek size detaylı şekilde anlatılır. Transferden 12 gün sonra kanda gebelik (BHCG) testi yaptırarak sonucu öğrenebilirsiniz.

 

DONÖR SEÇME SÜRECİMİZ

Yumurta dönerlerimizi seçerken uluslararası kalite standartlarının getirdiği aşağıdaki süreçleri uyguluyoruz. Çiftin fiziksel özelliklerine ve kan gruplarına uygun verici (Donör) ile eşleştirerek başlar. Donörler yaşları genç, herhangi kısırlık problemi olmayan, genetik ve sağlıkla ilgili testleri yapılmış sağlıklı bireylerden seçilir.

Donörlerimizin Talesemi ve Kistik Fibrozis gibi genetik taşıyıcılık taramaları yapılmıştır. Tüm sağlıkla ilgili diğer kan testleri düzenli olarak tekrarlanır. Bu şekilde donörlerimizin çok yaygın görülen genetik hastalıklarının taşıyıcısı olmadıklarını da garanti ederiz.

Tüm donörlerimizin RECOMBINE taramaları yapılmıştır.

Tek bir test ile  250’den fazla gen, 250 den fazla genetik hastalık, 2000 den fazla mutasyon incelenebilmektedir. Bunlar hastanın transfer sonrası düşük riskini azaltmak, tekrarlayan gebelik kayıplarını önlemek, tedavinin başarı şansını artırmak ve aktarılabilecek hastalıkları engellemek amacı ile rutin olarak ek maliyet almadan yaptığımız taramalardır.

Gerekli durumlarda önerdiğimiz Invitae Kapsamlı Taşıyıcı Taraması, ( 569 a kadar gen ) çocuğunuzun genetik rahatsızlıklardan etkilenmemesi için genişletilmiş bir taramadır. Ayrıca tüm etnik kökenlerden kişiler için uygundur.

Merkezimizde alıcı ile donörün kimlik bilgileri gizli tutulmaktadır. Yasalar doğrultusunda alıcı ve donörün kimlik bilgileri asla paylaşılmamaktadır. Bu konuda kesin gizlilik ilkesi esas alınmaktadır.

Embriyo Donasyonu için kullanılan spermler; 1981 yılında kurulan ve o günden bu yana dünyanın en büyük, en güvenilir ve en geniş sperm havuzuna sahip olan Danimarka Cryos International ve Europan Sperm Bank’ tan özel sertifikalarıyla birlikte, özel azot tankları içinde getirilmektedir.

Sperm havuzumuza gelen bu spermler; pek çok detaylı testlerden geçirilmiştir. Genetik ve bulaşıcı hastalık testleri, psikolojik testlerin ve detayli aile anemnezlerinin olduğu özel sertifika ile gelmektedir.

Her hasta için sağlıklı bireylerden alınmış 10 ve üzeri M2 dediğimiz kalitede olgun yumurtaya hasta adına, yine baba adayına uygun seçilen sperm ile işlem yapılmaktadır. İyi gelişen embriyolardan hastanın durumuna ve yaşına uygun 2 embriyo transfer edilmektedir. Kalan embriyolardan iyi kalitede olanlar ise hasta adına dondurulup saklanmaktadır.

Tüm tedaviler, dijital aşamalı gizlilik ve güvenlik ile yapılır. Hastadan başka bir kişi (anne,baba, kardeş, akraba vs…) veya kurum ile hasta hakkında bilgi paylaşımı söz konusu değildir.

Bu işlemde yumurta bağışlayan yani donör yaşı genç ( 20-28 yaş arası) olduğu için gebelik oranı normal tüp bebeğe oranla oldukça yüksek hatta %80 ler ve hastaya göre üzerindedir.

Kliniğimiz, tüm departmanlarında çalışan tecrübeli ve referanslı ekibi ile öne çıkmaktadır. En son teknolojiyi ve güncel tedavileri takip ederek uzun yıllardır etik ve kaliteli hizmet vermektedir.

Ulaşım ve konaklama süreçlerinde de hastalarımıza destek olmaktayız. Hasta ulaşım, konaklama ve taksi süreçlerini kendi imkanları ile organize edebilir. İsterse tüm bu hizmetleri biz hasta adına ekstra maliyet oluşturmadan yapabilmekteyiz.

 

Embriyo donasyon tedavisi öncesinde yapılması gereken rutin tetkikler;

 

KADIN RUTİNLER                                                                                              

  • KAN GRUBU
  • TSH,T3,T4
  • HBSAG
  • ANTI HCV
  • HIV
  • VDRL
  • RAHİM FİLMİ/HSG ( son iki sene içinde yapılmış olabilir )

 

ERKEK RUTİNLER

  • Kan Grubu
  • KADIN 45 YAŞ ÜZERİ İSE; gebelikte oluşabilecek riskleri engellemek ve yasal prosedürler gereği Kardiyoloji ve Dahiliye konsültasyonu istenmektedir. ‘Hastanın gebe kalmasında ve doğurmasında herhangi bir sakınca yoktur’ ibaresi içeren rapor gerekmektedir.  Bu konsültasyonlar hastanemizde de yapılabilmektedir.

 

Tedavi maliyeti;

Embriyo donasyonu tedavisinin ücreti merkezimizde 5000 Euro dur.

Yumurta veren donörün ilaç, test  ve kendisine ödenecek tutarlar, yumurta toplama, bankadan seçilen sperm, mikroenjeksiyon dediğimiz sperm ile yumurtanın birleştirilmesi ve embriyo transferi süreçlerini kapsar.

Bu ücrete 6 gece-7 gün konaklama ve havaalanı, otel, hastane transferleriniz dahildir.

Embriyolarınızın oluşturulduğu gün, yani transfer yapılmadan önce, donörünüzün yumurta toplama günü, tedavinin tüm maliyetini havale göndermeniz gerekmektedir.

Bu maliyete ilaçlarınız, tahlilleriniz, ulaşım ve konaklama giderleriniz dahil değildir.

Kredi kartı ile yapılan ödemelerde tek çekim yapılabilir. Kartınızın yurtdışı kullanımına açık olması gerekir.

Transfer sonrası kalan embriyolarınız olursa, dondurma ve ilk yıl saklama ücreti 250 Euro dur.

Sonraki yıllarda dondurulmaya devam etmesi durumunda yıllık saklama ve bakım ücreti ödenmektedir.

2023 için yıllık embriyo saklama bedeli 250 Euro dur.

Gebe kalmama yada ikinci çocuk istenmesi durumunda Dondurulmuş embriyo transferinin ücreti ise 750 Euro dur.

 

Sağlıkla Kalın

Kıbrıs Amerkan Tüp Bebek Merkezi

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs