Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 886 60 00
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

ICSI, NGS Tedavi Süreci

icsi ngs

ICSI, NGS TEDAVİ SÜRECİ  (Next Generation Sequencing)

NGS, yeni nesil dizileme olarak adlandırılan bu genetik tanı testi, embriyolarda kapsamlı kromozom taraması yapabilmemizi sağlayan, 46 kromozomun tamamını tarayan bir genetik analiz teknolojisidir. Embriyoyu oluşturan tüm kromozomlar kapsamlı olarak incelenebilmektedir.

NGS ile embriyolar hızlı ve etkin bir şekilde taranır ve kromozom düzeyindeki problemler, gebelik öncesinde tespit edilir.

Tüp bebek tedavilerinde elde edilen embriyoların rahme başarıyla transfer edilmesine karşın sağlıklı gebelik elde edilememesinin en önemli nedenlerinden biri, embriyolarda oluşan kromozom bozukluklarıdır.

Özellikle

* 38 yaş üstü anne adayları

*Tekrarlayan gebelik kayıpları

*Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları,

*Anne ve baba adayının kromozom sayısında tespit edilen problemlerde ( bazı translokasyonlar)

NGS yöntemi kullanılarak kromozomal yönden sağlıklı olduğu tespit edilen embriyonun rahme nakli yapılır.

Tedavinin ilk aşamasına, hastadan rutin tetkikler istenerek başlanır. Anne adayının, adet döneminin genellikle 2-4. gününde yumurtalarının olgunlaşması için iğne yapılarak ön tedaviye başlanır. Bu ön tedavi için hastanın burada olması gerekmemektedir. Bulunduğu bölgede tercihen tüp bebek bilgisi olan bir hekim ile bizim takibimizde olabilir. Eğer hastanın kalacak yeri varsa tüm süreci merkezimizde de geçirebilir.

Ortalama 10-12 gün içinde yumurtalar hedeflenen olgunluğa ulaştığında yumurta toplama işlemi için randevusu ayarlanır.  Yumurtaların çatlaması için bizim belirleyeceğimiz saatte iğnesi yapılarak, bu uygulamadan yaklaşık 36 saat sonra yumurtalar anestezi altında toplanır. Yumurta toplama sırasında verilen anestezi ameliyat anestezisi değil, hastanın ağrı duymaması için yapılan derin sedasyon dediğimiz uyku halidir. Bu anestezinin süresi, toplanacak yumurta sayısına göre, sadece 10-15 dakika süreceğinden, anne adayı hiçbir sıkıntı yaşamamaktadır.

Yumurta toplama günü, baba adayından alınan sperm hücreleri, yumurtaların içine Mikroenjeksiyon tekniğiyle enjekte edilir. Döllenen yumurtalar laboratuvar ortamında takip edilir ve embriyolar 5 gün kadar laboratuvarda izlenir. İçlerinden en kaliteli embriyolar seçilir. NGS yöntemi kullanılarak kromozomal yönden sağlıklı olduğu tespit edilen embriyonun rahme nakli ile tedavimiz tamamlanır.

NGS taraması embriyolara 5. günde yapılır. Tarama süresi yaklaşık olarak 2-3 haftadır.  Anne adayı transfer işlemi için hazırlıklara, NGS sonucu geldikten sonraki,  yeni gelen adeti ile başlar.

Hastanemizde NGS işlemi, deneyimli embriyologlarımız ve genetik ekibimiz tarafından dış labaratuvarlara gönderilmeden, kliniğimiz bünyesindeki son teknoloji NGS cihazımız ile yapılmaktadır.

Sağlıkla Kalın

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs