Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 878 60 01
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Yumurta Donasyonu Tedavi Süreci

Yumurta donasyonu, yumurta üretimi iyi olmayan veya menopoz dönemine girmiş olan kadınların genç, sağlıklı ve doğurganlığı kanıtlanmış başka bir kadının yumurtaları ile kendi eşinin sperminin döllenmesi sonucunda ortaya çıkan tüp bebek uygulamasıdır.

 • AMH seviyesi düşük olup erken menopoz tanısı ya da menopoz durumu yaşayan hastalar,
 • Turner Sendormu gibi genetik problemi olup doğal yollardan yumurta hücresi üretemeyen hastalar,
 • Anne adayından bebeğe aktarılacak kromozomal hastalık taşıyan hastalar,
 • Doğuştan yumurta üretememe gibi problemleri olan hastalar,
 • Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemesi olan hastalar,
 • Tüp bebek denemelerinde yumurta kalitesi kötü olup, embriyo gelişimi yada gebelik sağlanamamış hastalar,
 • Kemoterapi yada radyoterapi almış hastalar,
 • Tüp bebek tedavilerinde yumurta elde edilememiş hastalar

İçin tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu işlemde yumurta bağışlayan yani donör yaşı genç ( 20 -28 yaş arası) olduğu için gebelik oranı normal tüp bebeğe oranla oldukça yüksek hatta %80 lerin üzerine çıkabilmektedir.
Yumurta Donasyonunda işlem, çiftin fiziksel özelliklerine ve kan gruplarına uygun verici (Donör) ile eşleştirerek başlar.

Donörler

 • Yaşları genç (20-28 yaş arası)
 • Herhangi kısırlık problemi olmayan
 • Daha önce gebe kalmış yada doğum yapmış olan,
 • Genetik ve sağlıkla ilgili testleri yapılmış sağlıklı bireylerden seçilir.

Donörlerimizin Talesemi ve Kistik Fibrozis gibi genetik taşıyıcılık taramaları yapılmıştır. Tüm sağlıkla ilgili diğer kan testleri düzenli olarak tekrarlanır. Bu şekilde donörlerimizin çok yaygın görülen genetik hastalıklarının taşıyıcısı olmadıklarını da garanti ederiz.

Tüm donörlerimizin RECOMBINE taramaları yapılmıştır.

Tek bir test ile 250’den fazla gen, 250 den fazla genetik hastalık, 2000 den fazla mutasyon incelenebilmektedir. Bunlar hastanın transfer sonrası düşük riskini azaltmak, tekrarlayan gebelik kayıplarını önlemek, tedavinin başarı şansını artırmak ve aktarılabilecek hastalıkları engellemek amacı ile rutin olarak ek maliyet almadan yaptığımız taramalardır.

Gerekli durumlarda önerdiğimiz Invitae Kapsamlı Taşıyıcı Taraması, ( 569 a kadar gen ) çocuğunuzun genetik rahatsızlıklardan etkilenmemesi için genişletilmiş bir taramadır. Ayrıca tüm etnik kökenlerden kişiler için uygundur.

Merkezimizde alıcı ile donörün kimlik bilgileri gizli tutulmaktadır. Yasalar doğrultusunda alıcı ve donörün kimlik bilgileri asla paylaşılmamaktadır. Bu konuda kesin gizlilik ilkesi esas alınmaktadır.

Her hasta için sağlıklı bireylerden alınmış, M2 dediğimiz kalitede olgun yumurtalara hasta adına eşinin spermi ile işlem yapılmaktadır. İyi gelişen embriyolardan hastanın durumuna ve yaşına uygun 2 yada 3 embriyo transfer edilmektedir. Kalan embriyolardan iyi olanlar ise hasta adına dondurulup hasta onayı ile saklanabilmektedir.

Hasta ile maksimum seviyede fiziksel benzeşmeyi sağlamak için çiftin bilgilerini ve isteklerini yazarak uygun donörün eşleşmesi yapılmaktadır.
Tüm tedaviler, dijital aşamalı gizlilik ve güvenlik ile yapılır. Hastadan başka bir kişi (anne,baba, kardeş, akraba vs…) veya kurum ile hasta hakkında bilgi paylaşımı söz konusu değildir.

Kliniğimiz, tüm departmanlarında çalışan tecrübeli ve referanslı ekibi ile öne çıkmaktadır. En son teknolojiyi ve güncel tedavileri takip ederek uzun yıllardır etik ve kaliteli hizmet vermektedir.

İşlem için hastanın burada kalma süresi maksimum 1 haftadır. Tedavi öncesi rutin tetkiklerini bulunduğu yerde yaptırıp, tetkik sonuçlarını bize gönderdikten sonra hastaya özel bir tedavi planı yapılacaktır. Eğer Hasta düzenli adet oluyorsa; İlk olarak anne adayının fiziksel özelliklerine göre donör ile eşleştitilip, adet düzeni donör ile aynı zamana getirilip senkronize olarak hazırlığı yapılır. Yada baba adayının spermi merkezimizde işlem için dondurulur, uygun adaydan yumurta toplanıp embriyo oluşturulup hasta adına dondurularak da ideal zamanlama ayarlanabilmektedir. Bu durumda da hastanın sadece transfer için 1 günlüğüne burada kalması yeterli olmaktadır. Sperm dondurma işleminin tedavi başarısı üzerinde hiçbir negatif etkisi bulunmamaktadır.

Ulaşım ve konaklama süreçlerinde de hastalarımıza destek olmaktayız. Hasta ulaşım, konaklama ve taksi süreçlerini kendi imkanları ile organize edebilir. Eğer isterse tüm bu hizmetleri biz hasta adına otellerin bize sağladığı özel indirimlerden faydalanarak organize edebilmekteyiz.

Sağlıkla Kalın

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs