kıbrıs tüp bebek merkezi , tüp bebek tedavisinde rosi
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 886 60 00
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

ROSI

İnfertilite yani günlük konuşma dilindeki karşılığıyla kısırlık bir çiftin 1 yıl süreyle korunmasız ilişkiye rağmen çocuk sahibi olamaması durumudur. İnfertilitenin %25-30 sebebi erkek faktörü kaynaklıdır. Erkek faktörü kaynaklı infertilite vakalarının %10 unda ejakulatta hiç olgun sperm bulunamaz yani erkek tıbbi karşılığıyla azospermiktir. Erkeklerin %0.8-1’i azospermiktir. Bu hastalarda çoğunlukla sebep sperm üretimindeki bozukluktur. Nadir görülen kromozomal anormallikler taranmalı, hormonel testler yapılmalı ve eğer tahlillerde sorun yoksa Tese yani testisin içine cerrahi olarak girerek alınan dokudan sperm ayrıştırılmalıdır. Tetkikler sonrası uygun hastalara tese uygulandığında  %43.7 oranında sperm elde edileceği gösterilmiştir. Kliniğimizde bu oran mikro Tese yöntemiyle %65-70 ‘lerdedir. İki ke tese yapılmasına rağmen matür yani olgunlaşmış sperm bulunamayan hastalarda tercih ettiğimiz bir yöntem olan ROSI ingilizce karşılığıyla round spermatid yani yuvarlak sperm öncülü hücre anlamına gelmektedir.

İl öncül hücre olan Primordial Germ Hücresinden mitoz bölünerek oluşan Spermatogonyumlar sonrasında tekrar mitoz bölünmeyle Primer Spermatositlere dönüşürler. Bu 3 sperm öncülü hücre grubu da 46 kromozom içerir ve yumurtayı dölleme yeteneğinden yoksundur. Primer Spermatositler ilk defa mayoz bölünerek yani genetik materyalini yarıya düşürüp 23 kromozomlu hale gelerek Sekonder Spermatositlere dönüşürler. Sonrasında ikinci mayoz bölünme gerçekleşir ve ortaya çıkan metamorfoz geçirmemiş yani farklılaşmamış sperm öncülü hücre olan Round Spermatid’dir. Round Spermatid olgun sperm hücresinden bir önceki basamaktır ve metamorfoz yani biçimsel olarak olgunlaşma sürecini geçirmemiş sperm öncülü hücredir.

tüp bebek tedavisi rosi

Sperm üretim bozukluğu olan hastaların Tese materyallerinin %30 unda Round Spermatid bulunmuştur yani tese de dahi olgun sperm bulunmamayan hastaların %30 unda ROSI yöntemiyle gebelik elde etme şansı vardır. Üstelik elde edilen gebelikler ve doğan çocuklarda normal sperm hücresi kadar sağlıklı sonuçlar elde edilmiştir. Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi’nde uzman ve deneyimli Klinik Embriyoloji ekibimizle yüksek başarı oranlarıyla ROSI işlemini uygulamaktayız.

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs