Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 548 878 60 01
+90 539 116 85 04

numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Dondurulmuş Embriyo Transfer Süreci

Dondurulmuş embriyo transfer hazırlığınız adetin 2. Veya 3. Günü başlamaktadır. Öncesinde eğer son 6 ay içinde yapılmamış ise genel kontrol testlerimiz  mutlaka tekrar edilmelidir.

  • *Anti-HCV
  • *HIV
  • *HBSAG
  • * Anti-HBC Igm
  • * Syphillis (VDRL)
  • *TSH,T3,T4

Adetin 2. Yada 3.  Günü ise ;

*Vajinal ultrason ile endometrium (rahim içi) ve yumurtalıklar muayeneyle değerlendirilmeli.

*Estradiol ve Progesteron testleri yapılmalı.

Sonuçlar aynı gün bize bildirilmeli. Ultrasonda rahim içi ince, yumurtalıklarda da önceki aydan kalan bir yumurta kalıntısı yoksa ve kan testleri de normal ise  ilaçlar, size göndereceğimiz liste doğrultusunda başlanır.

Yaklaşık 10-12 gün ilaç kullanırken sizden rahim kalınlığının kontrolü için muayene olmanız ve hormon kontrolleriniz istenecektir. Rahim istenilen kalınlığa ulaştı ise ve son hormon testleri de normal ise transfer için verilecek ilaçlara başlanır ve transfer günü planlanır.

Transfer işlemi anestezi gerektirmeyen basit bir işlemdir. Öncesinde aç olmanıza gerek yoktur. Sadece bir miktar su içip idrara sıkışık olmanız sağlanır. Abdominal Ultrason eşliğinde  bir kateter yardımı ile embriyolar rahim içine yerleştirilir.  Transfer sonrası 1/2 saat istirahat etmeniz sağlanır ve ilaç bilgileriniz verilerek taburcu işleminiz yapılır. Transfer sonrası aynı gün seyehat etmenizde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Transferden 12 gün sonra kanda gebelik testi istenmektedir. Gebelik elde edilmesi durumunda da ilaçlara devam edileceği için sonucun mutlaka bize bildirilmesi gerekir.

Sağlıkla Kalın

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs