İleri anne yaşı ve azosperm, kazanan yine Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi, Dr Erman Sever!

İleri anne yaşı ve azosperm, kazanan yine Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi, Dr Erman Sever!

Hollanda’da daha önce 3 denemede hayal kırıklığı yaşadığımız için, Google da merkez arayışına başladık. Emriyo donasyonu istiyorduk ama hem yumurta hem sperm alacağımız için sağlıklı donör bulabilecek miyiz? En önemlisi o güveni bize verebilecekler mi diye düşünmeden duramadık. Zaten bu tedaviye karar vermek hiç kolay değil. Yaşayanlar bilir. Evlat edinmek istemedik çünkü tam çocuğumuzla bağ kurmuşken onu birgün bizden alabilecekleri duygusuyla yaşayamazdık. 7-8 merkez ile telefon görüşmesi yaptık, bilgi aldık.

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi bizi aradığında (zaten her hasta için rutinleri olan) yumurta donörümüze RECOMBINE denilen yüzlerce genetik hastalığın taramasının yapılacağını, diğer merkezlerde bunun ekstra 1000 euroya varan maliyetlerle yapıldığını öğrendik. Sperm kısmında da uluslararası lisansa sahip bankaların, sertifikalarını da görebileceğimiz hücreleri seçebilmemiz bizi ikna etti. Aynı gün tüp bebek koordinatörümüz bize Dr Erman Sever ile görüntülü bir görüşme organize etti. Doktorumuz bizi aradığında , ilettiğimiz tedavi geçmişi ve tetkiklerimiz hakkında bilgi sahibiydi. Bize özel bir tedavi planı ve gebeliğe engel olan nedenlerin tespit edildiği, çok çok verimli bir görüşme yaptık.

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi’ni seçerken bir an bile tereddüt etmeyin. Olumlu sonuç almak için büyük bir titizlikle ilerlettikleri sürecin sonunda ‘’BU SEFER OLDU’’ Dr Erman Sever bize hayal ettiğimizden daha büyük bir mutluluk yaşattı. Sonunda mucize oğlumuz Ali’ye kavuştuk.