tüp bebek tedavisinde başarıyı arttıran faktörler

Tüp Bebek Tedavisinde Başarıyı Arttıran Faktörler Nelerdir?

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE BAŞARIYI ARTTIRAN FAKTÖRLER

Tüp bebek tedavisinde  öncelikle hastayı çok iyi değerlendirmek gerekir.  Her hastanın gebelik oranı farklıdır. Hastanın durumunun tespit edilip, kişiye özel tedavi planlanması gerekir.

Örneğin 35 yaşa altı hastalarda başarı oranları daha fazla iken, 35 yaş üstünde daha az, 40 yaşın üstünde çok daha azdır.

35 yaş altında bir çiftte sperm sayısı azlığı ya da tüplerin tıkanık olması gibi sorunlar yaşanıyorsa yaklaşık olarak üç tüp bebek denemesinin sonunda bu çiftlerin %85 i bebek sahibi olabiliyor.

Ancak ileri yaş grubunda özellikle 40 yaş ve üzeri hastalarda, transfer öncesi NGS yani yeni nesil dizileme olarak adlandırılan genetik tanı testi ile embriyoyu oluşturan tüm kromozomlar kapsamlı olarak incelenebiliyor.

Tüp bebek tedavilerinde elde edilen embriyoların rahme başarıyla transfer edilmesine rağmen sağlıklı gebelik elde edilememesinin en önemli nedenlerinden biri, embriyolarda oluşan kromozom bozukluklarıdır.

Özellilkle 38 yaş ve üzeri hastalarda genetik olarak sağlıklı embriyo transferi ile gebelik oranları yükselmektedir.

Ancak ileri yaş ile birlikte yumurta rezervinin hızla azalması ve yumurtanın  genetiğinin bozulması sebebi ile, tekrarlayan yumurta toplama ve sağlıklı embriyo bulmak adına yapılan genetik analiz işlemlerinin yüksek maliyetleri olmaktadır.

Üstelik başarı oranları da, yaşa bağlı olarak bu maddi giderler düşünüldüğünde %10-%20 civarında yani oldukça düşüktür.

İleri yaş ya da erken menopoz durumu yaşayan hastalarda yumurta donasyonu, bilimsel olarak başarısı kanıtlanmış ve başarı oranı en yüksek tedavi seçeneğidir.

Erkekte hiç sperm olmaması ya da rahimde çok ciddi anomalilikler olması gibi sorunlar da yok ise, eksik olanın yerine konması gibi düşünülebilen, %85 ve üzerinde harika başarı oranları olan bir tedavidir.

Tüp bebek yapılacak merkezin teknolojik donanımı, embriyoloji laboratuvarı, doktor ve embriyoloğun tecrübesi gibi faktörler de tüp bebek tedavisinin sonucuna direkt olarak etkili olur.

Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi olarak, tüp bebek ve donasyon tedavilerinde başarıyı arttıran teknolojik donanımlar ve ek yöntemleri     Kıbrıs’ta ilk ve tek olarak uyguluyoruz.

  • KİŞİYE ÖZEL GENETİK DANIŞMANLIK
  • KIBRIS’TA İLK VE TEK, RAHİM DUVARINI %85 İYİLEŞTİREN FİZİK TEDAVİ YÖNTEMLERİ
  • TÜM DONÖRLERİNE RECOMBINE TARAMASI YAPAN KIBRIS’TAKİ TEK MERKEZ
  • NGS CİHAZI OLAN KIBRIS’TAKİ TEK MERKEZ
  • Kıbrıs Amerikan Tüp Bebek Merkezi, Kıbrıs’ın tam donanımlı, en güvenilir ve en eski hastanesinin içinde bağımsız olarak bulunuyor. Tedaviniz süresince sizin ya da eşinizin tüp bebek dışındaki her türlü medikal ihtiyacınızı bu sayede karşılayabiliyor.
  • Kıbrıs’ta bulunan merkezimiz, şehrin tam ortasında konumlanıyor. Plaj, otel, hastane, tarihi yerler, alışveriş merkezi vb her yere yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Tedavi dışında kalan her anınızda güzel anılar biriktireceksiniz. Tedavi sürecinin stres ve endişesini azaltmak, başarı oranlarınızı da arttıracaktır.

 

Tüp bebek ve donasyon tedavileri ile ilgili aklınıza takılan her türlü soru için lütfen bizi arayın.

+90 542 866 6004 numaralı telefondan bizi arayabilir ya da

İnfo@amerikantupbebek.com mail adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi, tüp bebek tedavi süreci
Biz Sizi Arayalım
Fill out this field
Fill out this field

ya da
+90 542 866 60 04
+90 548 878 60 01
numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Merak Ettiklerinizi Sorun

Danışmak istediğiniz sorularınızla ilgili bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurmanız yeterli. Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak size dönüş sağlayacağız.

tüp bebek merkezi
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Kişisel verilerimin belirlenen şartlarda işlenmesine izin verdiğimi ve Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’yi okuduğumu ve kabul ettiğimi onaylıyorum.
You need to agree with the terms to proceed

Doktorumuzdan Ücretsiz Görüşme Randevusu Alın

Şimdi sıra sizde! Binlerce mucizeden biri siz olun! Uzman Tüp Bebek Koordinatörümüz ücretsiz görüşmenizi hemen planlayacak, doktorumuz tedaviniz için size özel bir yol planı yapacaktır.

Size özel başarı oranınızı öğrenmek için vakit kaybetmeyin. Online görüntülü görüşme randevunuzu hemen planlayalım.

tüp bebek merkezi Kıbrıs